Symulacyjna Gra Ekonomiczna Strateg
Jesteś tu: SGE Strateg > O serwisie

O serwisie Symulacyjnej Gry Ekonomicznej Strateg

Symulacja gospodarcza

SGE Strateg to odwzorowanie gospodarki, albo raczej - jednej z branż, gdzie kilka firm, prowadzonych przez graczy, walczy o klientów i ich portfele.

Wolna konkurencja

Gra toczy się w warunkach wolnej konkurencji, gdzie wszyscy uczestnicy rynku - a więc firmy - mają takie same możliwości działania.

Liberalna gospodarka

U nas nie ma koncesji, biurokracji, ZUSu, urzędów ani Ministerstwa Gospodarki. To szaleństwo, ale nie płaci się nawet podatków!

Strona, na której właśnie jesteś, umożliwia zagranie w Symulacyjną Grę Ekonomiczną Strateg każdemu chętnemu, i to bez żadnych opłat. Wystarczy, że zarejestrujesz się jako nowy gracz, a będziesz mógł bez przeszkód brać udział w fascynującej podróży w świat biznesu, finansów i rywalizacji.

Po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu swego adresu mailowego, będziesz mógł założyć własną, nową grę, lub dołączyć do jednej z istniejących. Gdy wszystkie miejsca w danej grze zapełnią się, gra startuje i od tej chwili możesz podejmować decyzje dotyczące działalności swej firmy. Co pewien, ustalony czas otrzymujesz informacje o skutkach tych decyzji. Na ich podstawie możesz podjąć nowe decyzje, które pozwolą Twej firmie wypaść jeszcze lepiej.

Po zakończeniu, ustalana jest kolejność graczy w danej grze - wygrywa ten, który osiągnął najwyższą cenę akcji.

Istnieją dwa typy gier. Gry treningowe służą do spróbowania nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Nie powodują one żadnych konsekwencji dla graczy, biorących w nich udział. Co innego gry standardowe - po ich zakończeniu, na podstawie wyników w grze dokonywane są korekty we współczynnikach graczy - które oddają ich umiejętności i doświadczenie. Na podstawie współczynników zaś tworzona jest klasyfikacja graczy - dostępna dla wszystkich.

Wysoki współczynnik daje możliwość nieuczestniczenia w grach ze słabszymi rywalami.

Te informacje chyba wystarczą na początek - nie pozostaje nic innego, jak tylko wypróbować, jak ten system działa naprawdę.

Zaloguj się

Login:
Hasło:

Nie pamiętasz hasła?
Przypomnij hasło

Nie masz konta?
Zarejestruj się

eu